مجتبی صادقی
ارتباط با صندوق پستی با ارائه ی مطالب و نظرات سازنده خود غنی ساز ما باشید. این وبگاه هر شب ساعت 22 بروز رسانی می گردد لطفا در صورتی که هر یک از لینک ها غیر فعال می باشد اطلاع رسانی نمایید
پيام مدیر
نويسنده وبلاگ مجتبی صادقی

powered by webgozar

لینک های مفید پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی صباغیان پنل اس ام اس رایگان آلبوم عکس دانشگاه آزاد اسلامی نراق دیکشنری متون طولانی دسترسی به 106000 پایان نامه دکتری وبلاگ دانشجویان امار 90 دانشگاه دامغان آفاق - دانلود فایل های دانشگاهی آفاق - دانلود فایل های دانشگاهی وب سایت شخصی مجتبی صادقی دانلود سرای فایل های دانشگاهی فایلکده دانشگاهی دانلود سرای فایل های دانشگاهی آفاق (دانلود فایل های دانشگاهی) دانلود سرای فایل های دانشگاهی آفاق ( دانلود فایل های دانشگاهی ) اخبار فناوری اطلاعات شبکه اجتماعی بهشت من آرشیو وبلاگ
      انجمن علمی دانشجویان مدیریت دولتی ()
توسعه پایدار روستایی؛شرط مهمی برای توسعه یافتگی : نویسنده: مجتبی صادقی - ۱۳۸٧/٦/۱۳

توسعه پایداراز مهمترین و موثرترین ابزاراقتصادی برای رسیدن به حد مطلوبی از رشد اقتصادی و حرکت به سوی اقتصادی مولد و مورد اعتماد است که این واژه به تغییر پایدار اقتصادی و اجتماعی، فرهنگی و محیطی برای رفاه طولانی مدت در کل جامعه اطلاق می شود .
استراتژی توسعه پایداراز مهمترین وکارآمدترین مباحث برای دستیابی به رفاه و پیشرفت زندگی بشر با توجه به حفظ و ماندگاری منابع برای نسلهای آینده است.

توسعه روستایی
پایه و اساس مدیریت توسعه روستایی که در حقیقت یک جریان تربیت و آموزش می باشد عبارت است از تعلم و تربیتی است که درآن تعلیم دهنده و گیرنده هر دو همکاری متقابل داشته و اطلاعات مورد نیاز را به روستا برده و مشکلات و نیازها را تعیین نموده و آن را به مراکز علمی جهت تحقیق بیشتر در حل مشکلات انتقال می دهند.


توسعه پایداراز مهمترین و موثرترین ابزاراقتصادی برای رسیدن به حد مطلوبی از رشد اقتصادی و حرکت به سوی اقتصادی مولد و مورد اعتماد است که این واژه به تغییر پایدار اقتصادی و اجتماعی، فرهنگی و محیطی برای رفاه طولانی مدت در کل جامعه اطلاق می شود .
استراتژی توسعه پایداراز مهمترین وکارآمدترین مباحث برای دستیابی به رفاه و پیشرفت زندگی بشر با توجه به حفظ و ماندگاری منابع برای نسلهای آینده است.

توسعه روستایی
پایه و اساس مدیریت توسعه روستایی که در حقیقت یک جریان تربیت و آموزش می باشد عبارت است از تعلم و تربیتی است که درآن تعلیم دهنده و گیرنده هر دو همکاری متقابل داشته و اطلاعات مورد نیاز را به روستا برده و مشکلات و نیازها را تعیین نموده و آن را به مراکز علمی جهت تحقیق بیشتر در حل مشکلات انتقال می دهند.
در این ارتباط ممدکارن روستایی این پل ارتباطی را تشکیل داده و این انتقال را تسهیل می بخشند.
در این رهگذر نیاز به روان شناسی روستاییان و کار آموزی های جمعی و گروهی با دید تخصصی آن مسائل مختلف توسعه روستایی مانند بهداشت ،کشاورزی ،سواد آموزی بزرگ سالان و مسایل مختلف اقتصادی را تسهیل و توسعه می بخشد.
بهداشت روستایی؛لازمه پیشرفت و توسعه روستا
همه ساله بین 75 تا 80 میلیون نفر به جمعیت موجود در دنیا اضافه می گردد که حدود دو سوم این جمعیت در کشور های در حال توسعه زندگی می کنند که غالب مردم آن به تولیدات کشاورزی مشغولند و در نتیجه با زندگی روستایی سر و کار دارند.
اطلاع از وضعیت بهداشت روانی و جسمی و تامین غذا و آب سالم و دفع فضولات و گرما و روشنایی و نظر جامعه نسبت به بهداشت و بیماری در روستا ها از اهمیت بسیاری برخوردار بوده و از این بابت نیز پیشرفت های قابل ملاحظه ای در روستا ها به وجود آمده است.


با توجه به مسایل روستا و ارتباط آن با شرایط بهداشت عمومی باید گفت که مسایلی مانند تهیه آب آشامیدنی سالم و بهداشت و مسکن،کمبود مواد غذایی ،شرایط اقلیمی و محدودیت های استحمام و نظافت عمومی و وجود حشرات موذی باعث ایجاد شرایط نامساعد در مسیر توسعه روستا ها می شده است که در چند سال اخیر و با توجه به الگو های توسعه و حرکت هر چه سریعتر در مسیر توسعه کشور ها می تواند موجب کاهش مهاجرت به سمت شهر ها شده و از این بابت به رشد اقتصادی کشورها ی فوق لطمه نخواهد زد.

آموزش روستا و مسیر توسعه پایدار
جامعه ای که نتواند مهارت ها و دانش مردم خود ار توسعه دهد و از آن در اقتصاد ملی به نحوی موثر استفاده کند قادر نخواهد بود به اهداف اصلی توسعه دست یابد زیرا منابع انسانی موثر و کارآمد پایه و اساس ثروت ملت ها را تشکیل می دهند.آموزش وسیله دسترسی به مشاغل بهتر و پر درآمد تر است و بنابر این در رسیدن به توسعه نقش بسیار مهمی دارد.
نکته ی قابل تامل در کشور های در حال توسعه در صد بسیاری از دانش آموزان قبل از تکمیل یک دوره آموزش ، مدرسه را در روستا ترک می نمایند است و اگر قرار است توسعه ملی در کشور های جهان سوم صورت گیرد باید تعادل بهتری بین توسعه روستایی و شهری ایجاد شود.اگر چه توسعه کشاورزی عامل مهم هر برنامه موفق توسعه روستایی است ولی در کل توسعه روستایی باید در چهار چوب تحولات اقتصادی و اجتماعی نهاد ها و روابط و فرایند ها در مناطق روستایی و در چشم انداز وسیعتری مورد بررسی قرار گیرد.
ویژگی های آموزش و تغییر زندگی روستایی و تاثیر آن در توسعه
مروج کشاورزی ر وستا ها باید به دنبال دینبال کردن توسعه پایدار از طریق یاد دادن روش های جدید زراعی به کشاورزان و بالا بردن سطح زندگی افراد و کمک به روستاییان در راه رسیدن به خواسته های قانونی آن ها باشد.این امر موجب ایجاد یک کشاورزی صحیح و مترقی و بنیادی در روستاهای و فراهم کردن ابزار تولید و سایر نهاده های کشاورزی همگام با آموزش خواهد شد.
کشور هایی که روستاییان قشر عمده جمعیت را تشکیل می دهند موقعی پیشرفته شناخته می شوند که نیروی انسانی در مناطق روستا نشین کشور های مزبور به حد کافی مجهز گردند.
نیروی انسانی موقعی تجهیز می گردد که افراد آن جامعه به حد کافی تعلیم ببینند و مهارت های لازم را کسب کنند.
فعالیت های توسعه لازم است که جنبه آموزشی داشته باشد و تغییرات مفیدی را در زندگی روستایی به وجود بیاورد.
زمانی که عمران روستایی آغاز می گردد تدریجا برای آموزش کشاورزان روش های جدید ی ایجاد می شود و جوانان و زنان فرصت های بهتری جهت توسعه به دست می آورند.
درغالب کشور های پیشرفته تولید کشاورزی از مرحله مبتنی بر بازار گذشته و به مرحله کشاورزی مکانیزه و صنعتی وسیع رسیده است.
به کارگیری آموزش و تکنولوژی و بازدهی بالا ی نیروی انسانی و کارگر موجب تولید تخصصی خواهد شد.

برنامه تاسیسات زیر بنایی روستا ها در گذشته
هدف از تاسیسات زیر بنایی روستا ها سرمایه گذاری زیر بنایی خدمات و تسهیلات رفاهی جهت پوشش حداکثر جمعیت روستایی بوده و همچنین گسترش برنامه های آموزشی در کنار آن است که سرانجام منجر به ایجاد 1180 حوزه عمران روستایی گردید.
تاسیسات حوزه های عمرانی شامل حمام ،بهداشت ، کشتارگاه های حفاظتی و مواردی از این دست بوده است که تا حد زیادی به حضور روستاییان و ادامه پروژه های کشاورزی کشور کمک خواهد کرد.
توسعه شهری در مقابل توسعه روستایی
سوابق تاریخی پیرامون توسعه شهری و روستایی از دیر باز مطرح بوده است.گاندی رهبر فقید هند بزرگترین حامی توسعه روستایی و معتقد بود که تحولات روستا ها باید از درون و با دست توانای مردم و مشارکت همه جانبه آنان صورت بگیرد.
این امر باید نه از طریق مهاجرت مردم به شهرهای بزرگ بلکه با توسعه تک تک روستا ها از طریق تبدیل آن ها به مکان های زیست پذیر و متناسب ب رشد و ترقی جهت مردم صورت پذیرد.
البته جوامع غربی اصولا معتقد به رشد اقتصادی از طریق شهر نشینی و صنعتی شدن هستند و تصور می کنند که تولید انبوه مستلزم وجود شهر های بزرگ بوده تا بتواند مهارت ها و سایر زیر بنا های مورد نیاز را جهت پوشش شهر های بزرگ آماده نموده و بتواند تا بتواند مهارت ها و سایر زیر بناهای مورد نیاز را جهت انجام چنین واقعه ای آماده نماید و به این دلیل است که در تئوری های آنان شهر نشین به غلط به عنوان یکی از شاخص های قوی توسعه برای آنان در نظر گرفته می شود.
بدین ترتیب نهایتا هر چه ترکیب شهر نشینی در جمعیت ملی را بیشتر ببینند توسعه را وسیعتر قلمداد می کنند.

توسعه و عمران روستایی
بحث اصلی در توسعه اقتصادی در اکثر کشور های در حال توسعه بایستی روی مناطق روستایی و بخش کشاورزی متمرکز گردد زیرا در این کشور ها 60 الی 70 در صد نیروی کار به مناطق روستایی و عمداتا کشاورزی اختصاص می یابد که اکثرا حدود 50 درصد تولید ناخالص داخلی را نیز شامل می شود.توسعه اقتصادی مناطق روستایی را باید از طریق نهاد های غیر متمرکز که نیازهای مردم را منعکس می کند ،پی گیری نمود.
توسعه روستایی همیشه به معنی معکوس نمودن توسعه ،برنامه ریزی و اجرای آن از جامعه شهری به روستا ها و انتقال منابع مالی بیشتر به روستا ها نبوده ،بلکه تحول مناسب و مطلوب جامعه کشاورزی غالبا مستلزم زیر ساخت قدرت سیاسی و اقتصادی در سطح ملی و محلی می باشد.
لذا بدین ترتیب است که وضعیت و ماهیت این تغییرات برابر با تاریخ ارزش ها ،سنن و فرهنگ ملی متفاوت بوده و به تدریج شکل می گیرد.
فرم توسعه و عمران روستایی عبارت است از هر نوع فعالیت و برنامه ای است که وضعیت زندگی مردم روستا را اصلاح و متحول نماید.این فعالیت ها عمدتا با هماهنگ کردن و سازمان دادن و بهره وری و تلفیق تمامی منابع طبیعی و انسانی صورت می پذیرد که نهایتا موجب بهبود کیفیت زندگی روستاییان می گردد.
جریان فعالیت های مشترک مردم و روستاییان با مسئولین و مامورین دولتی در جهت بهبود شریط و توسعه اقتصادی-اجتماعی و فرهنگی روستاها و توام نمودن تلاش ها در جهت توسعه ملی پیوسته الزامی ترین اصل در توسعه و عمران روستایی محسوب می گردد.
لذا هدف توسعه روستایی افزایش کیفیت توسعه زندگی توده های مردم و آزاد نمودن نیروهای خلاقه آن ها می باشد.

توسعه روستایی و جوامع سنتی
در جوامع سنتی مانند ایران روستاهای کشورمان غالب نیازهای ملموس بوسیله سنت ها مشخص و متمایز می شون در حالی که در اغلب کشورهای جهان سوم روستاییان از آزادی و استقلال محرومند و کانال ابراز نیازشان روش های سنتی متداول آن ها بوده که معمولا به آن بهای زیادی داده می شود.
نیازهای ملموس همچنین با خود یاری متقابل مردم به نحوی که پیوسته می گوییم مردم را بایستی به صورتی مساعدت نماید که خود قادر به حل مسایلشان شوند.
توسعه مناطق روستایی بسیار وسیع تر از برنامه ریزی جهت توسعه کشاورزی محسوب می شود.
حتی توسعه روستایی درافزایش تولید،اشتغال و بهره گیری از امکانات مناطق روستایی نیز خلاصه نمی شود بلکه به وجود آوردن کیفیت های جدید زندگی به منظور رشد و تکامل بشری تلقی می شود.
هدف کلی و مقدماتی توسعه روستایی را ایجاد فرصت زندگی بهتر برای قاطبه مردم کم درآمد روستایی بر مبنای اتکاء به خود می دانند.
نتیجه
لذا می توان اذعان داشت که توسعه نوعی فرایند بنیادی تحول اجتماعی ،اقتصادی و سیاسی است که رل اصلی آن بر عهده غالب اعضای جامعه بوده و با شکل و بافت کلی وجود انسان و تک تک اعضای جامعه مربوط است ودر جوامع در حال توسعه بیشترین نقش در این زمینه بر عهده کشاورزان می باشد.
بنابر این اهتمام کشورهای در حال توسعه به توسعه روستایی به عنوان اولین اولویت جدی برای توسعه یافتگی و جلوگیری از اثرات نامطلوب مهاجرت بی رویه به شهرها در جهت کاریابی و دست یابی به امکانات اولیه زندگی از مهمترین مسایلی است که باید بر آن در جوامع در حال توسعه دقت شود تا از بحران تخریب روستا ها جلوگیری شود و در کنار رشد صنعتی و توسعه یافتگی و رشد اقتصادی در پی آن اهمیت عدم وابستگی به بخش کشاورزی و مغفول ماندن در این زمینه ایجاد نشود.
توسعه روستایی محدود به زمان خاصی از تاریخ نیست و بر این اساس باید به صورتی پیوسته مورد توجه قرار بگیرد و از بابت بر توسعه پایدار روستایی باید توجه ویژه ای شود و در این باره بایستی برنامه ریزی های مستمر و جدی صورت بگیرد.

منبع : خبرگزاری موج
نویسنده : مریم هدیه لو

لینک      نظرات ()      

تقدیم به روح پاک پدر که عالمانه به من آموخت تا چگونه در عرصه زندگی، ایستادگی را تجربه کنم مجموعه مقالات مدیریتی حکایت های مدیریتی (۱٠) management articles in the original language (۱٠) کاملترین جزوه نظریه و مبانی مدیریت دولتی ویژه دکتر (٧) کاملترین منبع درس مدیریت اسلامی و الگوهای آن مناسب (٥) عناوین مرتبط با آزاد اسلامی نراق (۳) خلاصه جلد دوم کتاب مدیریت مالی نوین استفان راس ترج (۳) کاملترین منبع درس خط مشی گذاری عمومی برای کنکور دک (۳) کتاب تفکر سیستمی دکتر قاسم مختاری (۳) جزوه دست نویس درس ریاضیات کاربردی سطح دکتری دانشگا (٢) جزوه خط مشی گذاری عمومی (٢) training foreign language teachers by: michael j (٢) گزارش کار آزمایشگاه شیمی آلی 1( فرآیند ذوب شدن ) (٢) متن کامل کتاب مدیریت بازاریابی فیلیپ کاتلر (٢) پایان نامه سیستم های مانیتورینگ و اسکادا (٢) پاورپوینت adhd - اختلال کمبود توجه ، بیش فعالی در (٢) جزوه ترمودینامیک پیشرفته مقطع کارشناسی ارشد مهندسی (٢) جزوه درس کارآفرینی استاد صدیق پور در 6 فصل + پاورپ (٢) پاورپوینت خلاصه کتاب بازاریابی صنعتی دکتر محمد علی (٢) آشنایی با اساتید مدیریت (٢) رپورتاژ آگهی (۱) آشنایی با پروفسور سید محمد اعرابی (۱) خلاقیت در مدیریت در گرو چیست؟ (۱) برند رهبری-(brand leadership) (۱) سامانه‌ی مدیریت در تئوری آشوب (۱) آشنایی با پروفسور حسین رحمان سرشت (۱) مشهورترین مدیران ایرانی در دنیا (۱) دانلود فیلم میزگرد تخصصی چالشهای مدیریت دولتی (۱) جزوه درس روش‌شناسی در علوم سیاسی و روابط بین‌الملل (۱) پاورپوینت تحلیل پارادایم های برنامه ریزی فناوری اط (۱) گزارش کارآموزی مراحل اجرای ساختمان های سنتی با مصا (۱) جزوه کاربرد نظریات سیاسی در قرن بیستم دکتر امیر دب (۱) پاورپوینت ترجمه ی سرمایه فکری و مدیریت دانش - ارشد (۱) ارائه های درس اقتصاد دکتری مدیریت آموزشی (۱) نقش مدیریت زنجیره تامین در تجارت الکترونیکی (۱) پول سازی در قرن 21 (۱) تاریخچه پارت ها در ایران (۱) پاورپوینت crm و نقش آن در بازاریابی اینترنتی (۱) توریست و تأثیر آن بر امنیت ملی (۱) پاورپوینت حسابداری رفتاری (۱) پاورپوینت گزارشگری مالی اینترنتی و زبان توسعه پذیر (۱) پایان نامه ارزیابی نظام توسعه کاربردی شهر آمل با ا (۱) جزوه درس مدیریت ارتباط با مشتری (۱) پاورپوینت کتاب فرآیند خط مشی گذاری عمومی تالیف دکت (۱) پاورپوینت و سوالهای درس مهندسی اینترنت (۱) فایل ارائه شده درس مدیریت طرح های توسعه - مبحث ساخ (۱) فایل ارائه شده درس مدیریت طرح های توسعه - مبحث مدی (۱) جزوه درس پیاده سازی مدل های تجارت الکترونیکی - فصل (۱) جزوه فرآیند برنامه ریزی بین الملل international pl (۱) پاورپوینت مفاهیم هوازدگی (۱) نسخه لاتین کتاب تجزیه و تحلیل سرمایه گذاری و مدیری (۱) دانلود کتاب تاریخ تحلیلی صدر اسلام +خلاصه کتاب (وی (۱) پاورپوینت غش در معامله (۱) پاورپوینت بازاریابی سوهان قم (۱) پذیرش آگهی تبلیغاتی (۱) بک لینک ارزان (۱) درج لینک شما (۱) روانشناسی ژنتیک دکتر محمود منصور (۱) ایجاد یک وب سایت یا فروشگاه رایگان با فضای نامحدود (۱) پاورپوینت خط مشی گذاری عمومی و دولتی دکتر کرم اله (۱) پاورپوینت ژئومرفولوژی ایران برا اساس کتاب دکتر جمش (۱) خلاصه کتاب سنجش و اندازه گیری تألیف دکتر علی اکبر (۱) شرح الفیة ابن معط جلد اول (۱) شرح الفیة ابن معط جلد دوم (۱) دانلود کتاب "السخریة فی الشعر فی العصر الممل (۱) خلاصه کتاب مجموعه مقالات دکتر باباجانی، مقاله یوجی (۱) پاورپوینت مدل سرآمدی کیفیت اروپا (۱) دانلود کتاب الأعمال العشریة الکاملة از فدوی طوقان (۱) مجموعه کتاب‌های «تاریخ الادب العربی» شو (۱) اد ممبر بینهایت ( افزایش ممبر(اعضای) کانال،ربات و (۱) دریافت پیام های دیگران در گوشی شما (۱) کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم (۱) تماس و پیامک ناشناس و رایگان با شماره دلخواه+شماره (۱) افزایش قد با متد گرو تالر داینامیک (۱) دانلود کتاب آموزش هنر پته دوزی (۱) بررسی تأثیر دگرگونی های فضایی شهر تهران بر بروز تخ (۱) مجموعه پاورپوینت درس حسابداری مدیریت سطح دکتری (۱) جزوه تجارت الکترونیک استاد مددی نیا (۱) پایان نامه داده کاوی و کاربرد آن در تشخیص بیماری (۱) ارتباط غیرکلامی (۱) تنخواه چیست (۱) شناسایی روش لایفو و فایفو و روش ارزش ویژه (۱) منظور از حسابداری صنعتی (۱) آزمون های آماری (۱) طرح ریزی بر مبنای « مکان- تراز» (۱) نمایش تبدیل (۱) مدیریت ریسک: رویکردی نوین برای ارتقای اثربخشی سازم (۱) مدیریت منابع انسانی (hrm) (۱) رائه چارچوبی برای طراحی و اجرای سیستم های مدیریت د (۱) مروری بر مدلهای پیاده سازی مدیریت دانش در سازمانها (۱) عکس و کاریکاتور مدیریتی (۱) خلاقیت و نوآوری در افراد و سازمانها (۱) جزوه شبیه سازی (۱) مدلهای dea برای تخمین خروجی و بهبود کارائی داده ها (۱) کاربرد برنامه ریزی خطی فازی در یافتن مسیر بحرانی پ (۱) نگهداری و اداره اطلاعات محرمانه (۱) کلیات مدیریت مالی (۱) مدیریت منابع انسانی بر اساس رویکرد شایستگی (۱) زندگی نامه چهره های مدیریتی (۱) نظریه های x و y (۱) ساختارهای متوازن : طراحی سازمان برای رشد مناسب (۱) احتیاجات و معیارهای سیستم مدیریت کیفیت tl9000 tl90 (۱) دوره های آموزشی مدیریت (713) (۱) خود ارزیابی ها (۱) چابکی راهبرد بقاء و موفقیت (۱) لیست وبلاگ های مدیریتی دانشجویان ایران (۱) 10 گام برای حمایت از کار و سرمایه ایرانی (۱) بررسی سیستم مدیریت ارتباط با مشتری در نظام بانکی (۱) ارتباط رفتار شهروندی سازماندهی شده با هوش احساسی (۱) آموزش ساخت پرسشنامه اینترنتی (۱) دیکشنری منابع انسانی (7000 لغت) (۱) کتاب های آموزش انگلیسی (۱) مرکز دانلود کتب مدیریتی (۱) دانلود رایگان کتاب الکترونیک آموزش هفت مهارت icdl (۱) دانلود کتب آموزش نرم افزار مایکروسافت آفیس 2007 (۱) آلبوم عکس دانشگاه آزاد اسلامی نراق (۱) مقالات مرتبط با دروس مدیریت (۱) دانلود سوالات دکتری 92 رشته مدیریت (۱) بررسی مهمترین نظریه های مدیریت (۱) ویژگی های مدیران کارآمد (۱) تکنیک مهندسی مجدد و روش های آن (۱) مدیران و کنترل مذاکرات ناموفق (۱) فرایندهای استراتژیک در سازمانهای هولدینگ (۱) اثر کارکردهای مدیریت کیفیت جامع بر عملکرد کیفیت و (۱) بی انگیزگی کارکنان خود را متوقف کنید (۱) *تقویم انتخاب واحد اینترنتی نیمسال اول 93 – 92* (۱) پایگاههای علمی (۱) آلبوم عکس صادقی (۱) دانلود پایان نامه های لاتین کارشناسی ارشد و دکتری (۱) ساختارهای جدید سازمان و مدیریت فرایند (۱) تحلیل واریانس چند متغیری manova (۱) گسترش کیفیت عملکرد ، مهندسی ارزش و ارزیابی هدف، و (۱) رازهای تعالی سازمانی (۱) بالندگی سازمانی و شاخصهای سنجش آن (۱) مدل بلوغ مدیریت استعداد (۱) دامنه شمول قانون کار (بررسی فصل 1 و 2 قانون کار) (۱) کاربرد نمودار علت و معلول (۱) عوامل تاثیرگذار بر رفتار اخلاقی کارکنان در سازمان (۱) مسئولیت اجتماعی؛ اخلاقیات فراسازمانی (۱) معرفی کتابهای غیر درسی مدیریت (۱) مدیریت ریسک (۱) تورم (۱) مدیریت دانش (۱) مهارت های ارتباطی (۱) برنامه ریزی (۱) تولید ناب (۱) الگوریتم ژنتیک (۱) تحلیل سیستم (۱) بهره وری (۱) رفتار شناسی (۱) دعوت به همکاری (۱) تبادل لینک (۱) of (۱) طرح تحول اقتصادی (۱) مدیریت مصرف (۱) آشنایی با نظام «پنج اس» (۱) دیدگاههای پژوهشی در مدیریت دیجیتال (۱) تفاوت رهبری و مدیریت (۱) روش پژوهش تئوری پایه در ایجاد و آزمایش تئوری tqm (۱) کاربرد روانشناسی در اقتصاد و مدیریت (۱) بررسی عوامل موثر بر انگیزش شغلی کارکنان در سازمان (۱) دولت الکترونیک و روند آن در ایران (۱) پارادایم های مدیریت برتر در هزاره سوم (۱) فلسفه مدیریتی (۱) علل بروز بی تفاوتی در کارکنان و روشهای مقابله (۱) تحول اداری (۱) تحلیل جهانشمولی و انتقال پذیری نظریه های مدیریت (۱) شناخت مبانی مدیریت تغییر (۱) تعارض سازمانی / تعریف تعارض سازمانی / مبانی تعارض (۱) مدیریت مشارکتی در سازمان ها (۱) اضافه کاری و اثرات مخرب آن در سازمانها (۱) بررسى ریشه‌هاى تورم درمرکز پژوهش‌هاى مجلس (۱) زنان مدیران موفق یا مشاوران مجرب (۱) جایگاه ارزشها در تئوریهای مدیریت (۱) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران (۱) توسعه پایدار روستایی؛شرط مهمی برای توسعه یافتگی : (۱) اثر شلاقی در زنجیره تامین (۱) حذف سه صفر از پول ملی (۱) هزینه یابی بر مبنای فعالیت (۱) قانون تاسیس بورس اوراق بهادار (۱) جایگاه مشاوران در اجرای مدیریت دانایی (۱) ویژگی های سازمان های الکترونیکی (۱) هیات مدیره موثر (۱) مدیریت از نقطه صفر (۱) توانمندسازی منابع انسانی (۱) پرسش رایجترین مهارت در روابط بین فردی (۱) سازمان مشتری مدار (۱) افزایش قابلیتهای شبکه زنجیره عرضه (۱) ارتباطات سازمانی (۱) مدیریت رفتار سیاسی در سازمان (۱) مهارت های مدیریتی (۱) مدیریت و تفویض اختیار (۱) قانون بودجه سال 1388 کل کشور (۱) مدیریت دانش و سازمان های آموزشی (۱) مدیریت تعارض (۱) سرمایه اجتماعی چیست؟ (۱) اهمیت آموزش های ضمن خدمت در سازمان ها (۱) تحلیل عوامل اقتصادی اثرگذار بر پدیده فساد مالی (۱) knowledge management (۱) جلوتر از زمان حرکت کنید (۱) لطیفه های مدیریتی (۱) خلاصه مبحث مدیریت ناب در آموزش عالی مربوط به درس ت (۱) خلاصه جلد اول کتاب مدیریت مالی نوین استفان راس ترج (۱) پاورپوینت حسابداری دولتی (۱) جزوه ارائه شده آزمایشگاه میکروب شناسی مواد غذایی (۱) جزوه اصول و مفاهیم رمزنگاری استاد سرکارخانم نساء پ (۱) پروژه رگرسیون چند متغیره و تحلیل های آن در نرم افز (۱) جزوه آموزشی بهمراه حل المسائل مسائل درس اقتصاد مدی (۱) کتاب نظریه های شخصیت تالیف شولتز ویراست هشتم به زب (۱) پاورپوینت کتاب حسابداری میانه 1 (۱) پاورپوینت کتاب اقتصاد مدیریت دکتر روزبهان (۱) جزوه درسی پزشکی قانونی برگرفته از تدریس استاد روحی (۱) جزوه علم النفس از دیدگاه دانشمندان اسلامی (۱) ترجمه فارسی فصل 5، 6 و 7 کتاب استنباط آماری کاسلا (۱) پاورپوینت جزوه اکولوژی عمومی دکتر علی اصغر نیشابور (۱) جزوه نوروسایکولوژی و سایکو فیزیولوژی neuropsycholo (۱) پاورپوینت درس ارزیابی کارآیی سیستم های کامپیوتری (۱) خلاصه کتاب مبانی برنامه ریزی شهری دکتر اسماعیل شیع (۱) خلاصه کتاب سازمان: سیستم عقلایی ، طبیعی و باز ریچا (۱) نظریه های جامعه شناسی در دوران معاصر،جورج ریتزر ، (۱) ایمونولوژی کوبای ترجمه دکتر محمد علی بهار - متن کا (۱) پایان نامه شبکه های حسگر بی سیم زیر آب (۱) پایان نامه اثر ریسک سیستماتیک بر بازده سهام (۱) دانلود فایل ورد word استفاده از شبکه عصبی مصنوعی م (۱) شبیه سازی اینورتر رزونانس در سیمولینک نرم افزار مت (۱) پاورپوینت درس شیمی معدنی 1 - inorganic chemistry (۱) پاورپوینت زمین شناسی و سازه های مهندسی (۱) پاورپوینت زمین شناسی پزشکی (۱) پاورپوینت بررسی بارش (۱) پاورپوینت زمین شناسی ساختاری (۱) کد متلب خوشه بندی اطلاعات با استفاده از الگوریتم p (۱) ارائه رویکردی جهت نگاشت سرویس های itil بر مبنای نق (۱) پاورپوینت مقدمه ای بر رشد جنسی (۱) پاورپوینت آزمون تصویر آدمک گودیناف (۱) جزوه فارسی پیش دانشگاهی و فارسی عمومی - دانشگاه آز (۱) نسخه فارسی و انگلیسی کتاب داده کاوی با r (۱) حل تمرین کتاب مبانی آمار ریاضی دکتر پارسیان (۱) جزوه درسی بازاریابی و تحقیقات بازار استاد نادر سید (۱) پاورپوینت مهندسی روشنایی در محیط کار (۱) پاورپوینت معرفی و تاریخچه شرکت هپکو (۱) پاورپوینت شناخت cmms (۱) پاورپوینت شناخت رفتاری شتر (۱) خلاصه (جزوه) نظریه های کارآفرینی دکتر اکبری (۱) جزوه سازمان و مدیریت از تئوری تا عمل (۱) جزوه درس تکنولوژی و توسعه ارشد مدیریت تکنولوژی (۱) جزوه برنامه ریزی سیستم های قدرت دکتر سیاهکلی مربوط (۱) طراحی مدل تعیین عیوب بحرانی محصول با بهره گیری از (۱) نهاد و نهاد گرایی (۱) لغات تخصصی آزمون معامله گری بورس کالا (۱) دانلود نسخه اصلی کتاب بازاریابی ۳ (۱) دانلود بیش از 100 مقاله ارائه شده در کنفرانس های ب (۱) shareholder value added and traditional performanc (۱) نگرش سیستم ها: (۱) نظریه اقتضایی (۱)
12127228351006180032.jpg